El Salvador Holanda Natural Anaerobic | Wuma Coffee & Taze Kahve Çekirdekleri ve Kahve Demleme Ekipmanları

El Salvador Holanda Natural Anaerobic

El Salvador Holanda Natural Anaerobic


Stok Kodu EL001
Stok Adeti 20
Birim Fiyat 310,00 TL 294,50 TL
KDV 29.45

GRAMAJ250 gr
KAVURMA PROFİLİOrta Kavrum 
İRTİFA BİLGİSİ

1100 m

CUPPİNG SCORE

87.5
NOTAŞeftali, Siyah Üzüm, Elma, Kakao
ORJİNEL Salvador
ÇİFTLİKSan Gabriel 
ÜRETİCİMauricio Escalon
İŞLEMENaturel Anaerobic
BÖLGE 
Santa Ana

VARYETE

 

Bourbon


                                        HAKKINDA

Mauricio Escalon, kahve üreten bir ailede dünyaya geldi ve kahve hikâyesini 1800'lü yılların üçüncü çeyreğinde başlattı. 1870'lerde büyük büyükbabası Pedro Jose Escalon, Santa Ana'da bir plantasyon kurmaya başladı. Daha sonra El Salvador'da kahve işleyen ilk endüstriyel tesis olan El Molino'yu (Değirmen) kurdu. 20. yüzyılın sonuna gelindiğinde aile şirketi, kahve fiyatlarındaki kriz nedeniyle zor zamanlar geçirdi. Ancak Mauricio'nun da dahil olmasıyla ikinci kanadına kavuştu. 2003 yılında Cafescal, özel kahve felsefesine girme stratejisiyle kuruldu. Şirketin adı “Cafes Escalon Calderon” anlamına geliyor ve Calderon, Mauritius'un annesinin soyadıdır.


HASAT

Tüm kahveler toplama merkezine teslim edilmeden önce elle özenle seçilir. Daha sonra meyveler, tüm hava tamamen dışarı pompalanacak şekilde kaplara yerleştirilir. Bu süreç birkaç saatten birkaç güne kadar sürebilir.
Bundan sonra kahve, meyvelerin kabuğu belirgin bir koyu renk elde edene kadar kurutulur ve çekirdek, kurutulmuş kabuğun ortasında çekirdeğin karakteristik vuruşuyla duyulabilen kurutulmuş hamurdan tamamen ayrılır. Kurutma, çekirdekteki nem içeriği %12'ye ulaşana kadar sürer. Kurutulduktan sonra meyveler toplanır
çekirdeğin nem alışverişi yapması için torbalarda.
Son aşama - çekirdek, tüm üst katmanların çıkarılması için kabuk soyucuya gönderilir.

© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.