El Salvador La Esperanza Honey | Wuma Coffee & Taze Kahve Çekirdekleri ve Kahve Demleme Ekipmanları

El Salvador La Esperanza Honey

El Salvador La Esperanza Honey


Stok Kodu EL002
Stok Adeti 20
Birim Fiyat 285,00 TL 270,75 TL
KDV 27.075

GRAMAJ250 gr
KAVURMA PROFİLİOrta Kavrum 
İRTİFA BİLGİSİ

1500 m

CUPPING SCORE

88.64
NOTAElma, Kakao, Siyah Erik
ORJINEL Salvador
ÇİFTLİKLa Esperanza 
ÜRETİCİMauricio Escalon
İŞLEMEHoney
BÖLGE 
Ahuachapan

VARYETE

 

Pacas

Awards: 3rd place El Salvador COE-2019

                                                                                   Hakkında


Mauricio Escalon, kahve üreten bir ailede dünyaya geldi ve kahve hikâyesini 1800'lü yılların üçüncü çeyreğinde başlattı. 1870'lerde büyük büyükbabası Pedro Jose Escalon, Santa Ana'da bir plantasyon kurmaya başladı. Daha sonra El Salvador'da kahve işleyen ilk endüstriyel tesis olan El Molino'yu (Değirmen) kurdu. 20. yüzyılın sonuna gelindiğinde aile şirketi, kahve fiyatlarındaki kriz nedeniyle zor zamanlar geçirdi. Ancak Mauricio'nun da dahil olmasıyla ikinci kanadına kavuştu. 2003 yılında Cafescal, özel kahve felsefesine girme stratejisiyle kuruldu. Şirketin adı “Cafes Escalon Calderon” anlamına geliyor ve Calderon, Mauritius'un annesinin soyadıdır.


Honey Process, kahve çekirdeklerinin işlenmesi sırasında meyve etinin bir kısmının çekirdek üzerinde bırakıldığı, geleneksel yıkanmış işlemden farklı bir yöntemdir. Adını, çekirdeklerin meyve eti ile kaplı olmasından alır çünkü meyve eti çekirdeğin üzerindeki miktarına göre “white honey,” “yellow honey,” veya “red honey” gibi kategorilere ayrılır.


Bu işlem, meyve etinin çekirdek üzerinde kurumasına izin verir ve bu sırada çekirdeğe tatlılık ve karmaşıklık ekler. Honey Process, yıkanmış işlem ve doğal işlem arasında bir geçiş noktasıdır ve kahve tadımında tatlı, meyvemsi notalar ile tanınır. Ayrıca, çevresel sürdürülebilirlik açısından da avantajlıdır çünkü su kullanımını azaltır. Honey Process, özellikle Orta Amerika ve Brezilya gibi bölgelerde popülerdir ve farklı varyetelerle benzersiz tat profilleri oluşturur.

© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.