Kosta Rika Solis & Cordero Las Flores Anaerobic Natural | Wuma Coffee & Taze Kahve Çekirdekleri ve Kahve Demleme Ekipmanları

Kosta Rika Solis & Cordero Las Flores Anaerobic Natural

Kosta Rika Solis & Cordero Las Flores Anaerobic Natural


Stok Kodu FE003
Stok Adeti 20
Birim Fiyat 300,00 TL 285,00 TL
KDV 28.5

GRAMAJ

250 G
KAVURMA PROFİLİORTA KAVRUM
İRTİFA BİLGİSİ1650M
CUPPİNG SCORE89.00
NOTAKİVİ, BİTTER ÇİKOLATA, MANGO
ORJİNSANTOS
ÇİFTLİKLAS FLORES
ÜRETİCİ 

CAFE SOLIS § CORDERO S.A

İŞLEMEANAEROBIC NATURAL
VARYETE

RED CATUAI

BÖLGE TARRAZU

HAKKINDA;

Finca Los Flores'te Chacón Madrigal Andrey Alberto tarafından yetiştirildi. Kırmızı Catuai ağaçları, Kosta Rika'nın Santos bölgesinde deniz seviyesinden 1.650 metre yükseklikte en uygun koşullarda büyüyor.

Solis&Cordero Micromill, Santos bölgesindeki küçük çiftçileri desteklemek için Solís Cordero ailesi tarafından 2018 yılında kuruldu. Değirmen, kiraz işleme, uluslararası destinasyonlara özel kahve satışı, Kosta Rika'da kavrulmuş kahve satışı, işleme ve kalite kontrol danışmanlığı ve ihracat hizmetleri gibi çeşitli hizmetler sunuyor. Değirmen, Solis&Cordero ile çalışan küçük çiftçiler için çiftlik düzeyinde izlenebilirliği koruyarak ve kahveyi daha da geliştirmek için yenilikçi, kalite odaklı işleme yöntemleri kullanarak kahvelerini farklılaştırmalarına yardımcı oluyor.

HASAT

Chacón ve ailesi, olgun meyveleri özenle seçip Solis&Cordero Micromill'e teslim ediyor. Girişte meyveler incelenir ve temiz suda yıkanır. Daha sonra meyve, 96 saat boyunca kapalı tanklarda anaerobik olarak fermente edilir. Fermentasyonun ardından meyveler kuruması için yükseltilmiş yataklara serilir.Meyvenin kuruması yaklaşık 20 gün sürer.

© 2024 Tüm Hakları Saklıdır.